fbpx
Středa, 27 května, 2020
Domů Aktuálně Průzkum: Český LinkedIn zaznamenal během pandemie 50% nárůst aktivních tvůrců

Průzkum: Český LinkedIn zaznamenal během pandemie 50% nárůst aktivních tvůrců

Aktivita na internetu se během pandemie a karanténních opatření zvýšila ve všech ohledech. Stranou nestojí ani Linkedin, který jen v Česku v posledních týdnech zaznamenal přes 14 tisíc nových aktivních přispěvovatelů.

Čeští Future Sales zpracovali data z aktuálního dění na sociální síti LinkedIn. Zjistili, že v průběhu pandemie vzrostl počet uživatelů, kteří pravidelně přispívají, o 50 procent, což znamená 14 145 nových aktivních přispěvovatelů.

Došlo také k velké změně obsahu. V únoru tvořil největší část příspěvků nábor nových lidí, momentálně 59,5 procenta tvoří předsdílený obsah z firemních nebo osobních profilů. Počet firemních profilů vzrostl v této době o 14,8 procenta, tedy přes 4 000 nových společností, které se prezentují na LinkedIn.

“Zabýváme se B2B komunikací na LinkedIn, takže nás zajímalo, jak se vyvíjí aktuální dění, abychom klientům mohli poskytovat nejaktuálnější informace a navrhovat strategie, které budou fungovat,” říká Jiří Jambor, spoluzakladatel Future Sales.

Data z 1000 nejaktivnějších profilů

Pro zjištění změn v chování uživatelů na síti LinkedIn vybrali Future Sales náhodný vzorek 1000 aktivních profilů. Z předchozího zkoumání v únoru tohoto roku vzešlo, že 59,5 procenta tvořily náborové příspěvky, 29, 5 procenta předsdílený obsah a vlastní obsah pouhých 11 procent.

Nyní se situace výrazně změnila a lidé přesdílejí obsah v 59, 5 %. Tvoří více vlastní obsah, na ten připadá 28 procent. Náborové příspěvky zaznamenaly obrovský propad a dosahují 9,5 procenta. Objevují se i tzv. kudos – neboli veřejné pochvaly a články, které dohromady tvoří 3 procenta obsahu.

„Firmy i samotní byznysmeni začínají být na LI o dost více vidět z hlediska B2B příspěvků.“

- Reklama -

Co se týče samotných příspěvků, tak 16,94 procenta z nich se zabývalo koronavirem. Řešilo se, jaký bude mít dopad na budoucnost byznysu a ekonomiky. Sdílení dat o vývoji COVID-19 v ČR. Jak se lidé s aktuální situací vypořádávají. Odborné články, často převzaté ze zahraničí, které řešily celosvětové dopady krize. A v neposlední řadě se řeší, jak se v této situaci chovají naši polici.

Byznys je král

Před pandemií na LinkedIn vládlo HR. Náborové příspěvky tvořily výrazně největší procento obsahu na síti. Z aktuálního vývoje vyplývá, že se karta obrací. Jambor k tomuto dodává:

“Firmy i samotní byznysmeni začínají být na LI o dost více vidět z hlediska B2B příspěvků. Největší dosah mají aktuálně příspěvky od lídrů v oblastech IT, práva a marketingu. Z našeho hlediska je to posun k lepšímu. Jedno z našich předchozích šetření totiž ukázalo, že lidem nejvíce vadí nerelevantní a často úplně nesmyslné pracovní nabídky, které se na síti objevují, takže pokud dochází k takovému přerodu obsahu, můžeme počítat s tím, že i více lidí bude chtít síť využívat, protože je nebude obtěžovat nekonečné množství pracovních nabídek.”

Zájem společností o LinkedIn potvrzuje i 15% nárůst firemních profilů během krize. Na síti přibylo přes 4 000 nových subjektů, nyní je na LI 31 000 českých firem. Future Sales evidují nárůst followerů v řádech desítek procent i u firem, které síť využívají již delší dobu. Mezi ně patří například PPF Group, Lidl, Alza nebo Forbes.

- Reklama -

Nejnovější

Stroje potřebují více a více komunikovat aneb Proč se Průmysl 4.0 neobejde bez 5G

Extenzivní požadavky na komunikaci mezi technickými zařízeními a Internet věcí výrazně promění průmysl, logistiku i další odvětví hospodářství. K tomu je však...

🎤🎧 Podcast s Tomášem Rutrlem (Komix): Pojďme znovu zavést otevřený dialog mezi státní správou a IT průmyslem

Umíte si představit, že když se na ročním projektu zpozdíte s dodáním o tři týdny, dostanete jen polovinu domluvené ceny? U státních...

Giuliano Giannetti (Revolt BI): Největší zájem o datové služby přichází z retailu

Optimalizují sklady v řádech miliard korun, dokážou predikovat vývoj německého automobilového trhu, pomáhají s odstraňováním vizuálního smogu v Praze. Tým analytiků z...

Case study: Ve Volkswagen Financial Services vsadili na softwarové roboty, ušetří až 160 dní během měsíce

Volkswagen Financial Services uvedl v Česku dalšího robota pomáhajícího s administrativou kolem odkladů splátek. Spolu s dalšími 21 robotickými procesy šetří 1300...

Blindspot přináší inteligentní platformu pro plánování směn. Ta minimalizuje riziko nákazy koronavirem

S pomocí s rozpisem služeb a plánováním směn přichází Blindspot Solutions, člen skupiny Adastra Group. Chytrá platforma Schedulee minimalizuje riziko nákazy zaměstnanců...