fbpx
Sobota, 28 března, 2020
- Reklama -
Domů Retail Nejnovější obchod Amazon Go bude přijímat hotovost. Jako za “starých časů”

Nejnovější obchod Amazon Go bude přijímat hotovost. Jako za “starých časů”

Americký e-commerce gigant Amazon otevřel nedávno v New Yorku svůj v pořadí již dvanáctý high-tech obchod. Tento však bude prvním, který zákazníkům umožní platit hotově.

Tato možnost přichází s rostoucí nevolí vůči stále většímu počtu obchodů, které přijímají jen bezhotovostní platby. Podle kritiků tyto obchody diskriminují ty, kteří nemají bankovní účet.

Ve všech ostatních obchodech zákazníci vstupují po naskenování aplikace Amazon Go v mobilu. Pro ty, kteří platí kartou, to zůstává stejné i v tomto případě. Zákazníci platící hotovostí budou muset přes turniket projít v doprovodu zaměstnance. Ten pak od nich také převezme cash platbu a vystaví jim papírový účet. Zákazníci, kteří platí bezhotovostně, však budou při odchodu stejně jako dosud pouze skenovat aplikaci, a účet obdrží v digitální podobě. 

Obchod v New Yorku je prvním Amazon Go obchodem na východním pobřeží. Na ploše 120 čtverečních metrů nabídne hotová jídla, jako jsou sendviče a saláty, dále Amazon Meal Kits a lokálně připravený sortiment typu bagel, pečiva a zákusků. 

Amazon sdělil, že postupně začne přijímat hotovost i v jeho dalších Go obchodech. Důvod? Nejen Amazon, ale i další prodejci a restauratéři, kteří přijímají pouze bezhotovostní platby, jako je salátový řetězec Sweetgreen nebo restaurace Dos Toros Taqueria, čelí negativním reakcím nejen ze strany zákazníků, ale čím dál častěji i politiků.

Guvernér New Jersey Phil Murphy nedávno podepsal zákon, který zakazuje obchodům přijímat výhradně bezhotovostní platby. Ke stejnému kroku přistoupila také Philadelphia, New York City, Washington a San Francisco to zvažují. 

- Reklama -

Senátor za stát New Jersey Nellie Pou pro CNN Business uvedl, že zatímco výhradně bezhotovostní obchody mohou být pro některé segmenty pohodlné, ve skutečnosti diskriminují chudší komunity, které nemají takový přístup k bankám a úvěrům.

Podle různých průzkumů platí Američané hotově 30 procent transakcí. Hotově také probíhá většina plateb pod 10 USD a platí tak zpravidla lidé s ročním platem nižším než 25 000 USD.

Zdroj: https://edition.cnn.com

Ivana Karhanováhttps://digibiz.cz
šéfredaktorka, nadšenec do technologií, běžec, plavec 🙂 kolo přidám taky ...
- Reklama -

Nejnovější

Robotizace pomáhá i ve výrobě jogurtů, ukazuje karlovarská Hollandia

0
Výrobce mléčných produktů Hollandia Karlovy Vary implementovala do svého výrobního závodu v Krásném údolí další robotické řešení. V současnosti tak spolu s logistickým centrem využívá...

Kyberochrana do českých nemocnic: GreyCorbel poskytne licence na ochranu dat na...

0
Mimořádná doba žádá mimořádná opatření. Kyberútoky na zdravotnická zařízení v Brně, Praze i Benešově inspirovali českou IT společnost GreyCorbel, která nabízí kyberochranu...

Jak se při cestě na nákup vyhnout koronaviru? ČVUT chce pomoct...

0
ČVUT spolu se zahraničními odborníky např. z Jižní Koreje nebo Švýcarska vyvíjí aplikaci, která má pomoci lidem si bezpečně bez rizika nakažení...

Před koronou, za koronou. Jak nás pandemie posouvá k digitální společnosti

0
Světem šířící se pandemie mění zavedené pořádky. Ukazuje se, že kdo v minulých letech nedigitalizoval, stojí dnes opodál. Virus zároveň aktivizoval českou...

Tomáš Mátl (Colours of Data): Firmy musí zbourat datová sila, jinak...

0
Tomáš Mátl už několik let pomáhá firmám vyznat se v interních datech a obohatit je o informace zvenčí. Často ale naráží na...