fbpx
[the_ad_group id="279"]
Domů🎧🎤Podcasty🎧🎤Michal Franek (UltimateSuite): S produktivitou ve firmě pomáhá task mining, trh ale...

🎧🎤Michal Franek (UltimateSuite): S produktivitou ve firmě pomáhá task mining, trh ale zatím hlavně evangelizujeme

V loňském roce do popředí zájmu analytické společnosti Gartner vyvstal nový obor task mining, který pomáhá měřit produktivitu i náklady jednotlivých činností zaměstnanců ve firmě. A ve svém reportu zmínil i českou firmu UltimateSuite, s jejímž ředitelem Michalem Frankem jsme toto téma rozebrali v dalším Digibiz podcastu.

Každou firmu zajímá zvyšování produktivity svých zaměstnanců a na druhé straně i to, jaké dodatečné náklady zvýšení produktivity přinese. A to zejména v dnešní době poznamenané pandemií. A přesně na to se od roku 2017 zaměřuje český startup UltimateSuite, který vznikl jako spin-off firmy String Data.

“Jedná se o software, který dokáže zaznamenávat data o tom, jak uživatelé pracují s jednotlivými aplikacemi a jak realizují jednotlivé procesy,” začíná v dalším Digibiz podcastu popisovat softwarový produkt UltimateSuite jeho ředitel Michal Franek. Zároveň ale přiznává, že task mining je nový obor, který byl pojmenován teprve před rokem a navazuje a často se i zaměňuje s tzv. process miningem. 

“Process mining analyzuje end-to-end procesy, tím poskytuje pohled na business operating model společnosti, task mining se soustředí na konkrétní bod procesu,” vysvětluje Franek s tím, že task mining je vhodný typicky pro větší společnosti jako banky, pojišťovny, firmy z oboru telekomunikace a podobně. Zkrátka a dobře tam, kde se zaměstnanci firmy často dostávají do kontaktu se zákazníky a řeší s nimi agendu. 

Analýza dat poté ukáže, jak zaměstnanec při řešení konkrétního problému pracuje s jednotlivými aplikacemi na svém počítači nebo tabletu a jak rychle dokáže zrealizovat všechny procesy a vyřešit žádost nebo problém zákazníka. “A task mining je také schopný poskytnout informace, s čím souvisí jaké náklady,” vypichuje Franek další výhodu nové technologie. 

Navíc, task mining kromě tohoto dokáže identifikovat příležitosti pro zavedení robotické procesní automatizace, která uvolňuje ruce zaměstnanců od rutinních činností. “To je nyní velké téma,” dodává šéf startupu UltimateSuite, který už zaznamenala i analytická společnost Gartner, jenž jej loni uvedla na seznam celosvětově doporučovaných řešení v oblasti task miningu.

“Chtěli bychom být unicornem (startup s miliardovou valuací, pozn. redakce), tak firmu zatím stavíme. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet,” říká odhodlaně Franek, s nímž si celý podcast můžete poslechnout výše.

Jan Strouhal
Techbiz novinář, který má za sebou více než desetileté mediální kolečko zahrnující například Forbes, Reuters, Hospodářské noviny, Lupa.cz atd. .

Nejnovější

10 trendů, které budou podle Accenture určovat směr pojišťovnictví v roce 2021

Nárůst významu lékařské a wellness péče, digitální transformace pojišťoven, speciální produkty ušité klientům na míru, udržitelný rozvoj i důvěra v tradiční velké pojistitele. To je...

CFO plánují zvyšovat svoje digitální investice

Cloudové ERP, pokročilá analytika a datové technologie či RPA jsou oblastmi, do nichž chtějí během příštích čtyř let investovat finanční a ekonomická oddělení podniků. Odhalil...

Gartner: Výdaje na IT v roce 2021 opět porostou

Pouze dvě země zaznamenaly v minulém roce růst výdajů na IT: Čína a Jižní Korea. Zbytek světa postihl podle serveru INSIDE pokles přibližně o 2,5 %...

S rychlým doručením dvojnásobná útrata. Super zoo a DoDo ukazují, že online prodej s kvalitní logistikou se vyplácí

Nákupní chování Čechů se během uplynulého roku výrazně změnilo. Mnohem více nakupují online a roste i výše jejich objednávek. Ukazuje se, že jednou z...

Pandemie koronaviru změnila e-shopy: Nároční zákazníci tam tráví daleko více času. E-shopy potřebují zásadní investice

Na jednu stranu přesvědčení, že zákazníci budou přicházet sami i po uvolnění restrikcí v retailu a že výdělky budou vyšší než loni. Na straně...