fbpx
[the_ad_group id="279"]
Domů🎧🎤Podcasty🎧🎤Michal Franek (UltimateSuite): S produktivitou ve firmě pomáhá task mining, trh ale...

🎧🎤Michal Franek (UltimateSuite): S produktivitou ve firmě pomáhá task mining, trh ale zatím hlavně evangelizujeme

V loňském roce do popředí zájmu analytické společnosti Gartner vyvstal nový obor task mining, který pomáhá měřit produktivitu i náklady jednotlivých činností zaměstnanců ve firmě. A ve svém reportu zmínil i českou firmu UltimateSuite, s jejímž ředitelem Michalem Frankem jsme toto téma rozebrali v dalším Digibiz podcastu.

Každou firmu zajímá zvyšování produktivity svých zaměstnanců a na druhé straně i to, jaké dodatečné náklady zvýšení produktivity přinese. A to zejména v dnešní době poznamenané pandemií. A přesně na to se od roku 2017 zaměřuje český startup UltimateSuite, který vznikl jako spin-off firmy String Data.

“Jedná se o software, který dokáže zaznamenávat data o tom, jak uživatelé pracují s jednotlivými aplikacemi a jak realizují jednotlivé procesy,” začíná v dalším Digibiz podcastu popisovat softwarový produkt UltimateSuite jeho ředitel Michal Franek. Zároveň ale přiznává, že task mining je nový obor, který byl pojmenován teprve před rokem a navazuje a často se i zaměňuje s tzv. process miningem. 

“Process mining analyzuje end-to-end procesy, tím poskytuje pohled na business operating model společnosti, task mining se soustředí na konkrétní bod procesu,” vysvětluje Franek s tím, že task mining je vhodný typicky pro větší společnosti jako banky, pojišťovny, firmy z oboru telekomunikace a podobně. Zkrátka a dobře tam, kde se zaměstnanci firmy často dostávají do kontaktu se zákazníky a řeší s nimi agendu. 

Analýza dat poté ukáže, jak zaměstnanec při řešení konkrétního problému pracuje s jednotlivými aplikacemi na svém počítači nebo tabletu a jak rychle dokáže zrealizovat všechny procesy a vyřešit žádost nebo problém zákazníka. “A task mining je také schopný poskytnout informace, s čím souvisí jaké náklady,” vypichuje Franek další výhodu nové technologie. 

Navíc, task mining kromě tohoto dokáže identifikovat příležitosti pro zavedení robotické procesní automatizace, která uvolňuje ruce zaměstnanců od rutinních činností. “To je nyní velké téma,” dodává šéf startupu UltimateSuite, který už zaznamenala i analytická společnost Gartner, jenž jej loni uvedla na seznam celosvětově doporučovaných řešení v oblasti task miningu.

“Chtěli bychom být unicornem (startup s miliardovou valuací, pozn. redakce), tak firmu zatím stavíme. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet,” říká odhodlaně Franek, s nímž si celý podcast můžete poslechnout výše.

Jan Strouhal
Techbiz novinář, který má za sebou více než desetileté mediální kolečko zahrnující například Forbes, Reuters, Hospodářské noviny, Lupa.cz atd. .

Nejnovější

Michal Franek (UltimateSuite): Po task miningu je ve světě velký hlad, jen v USA vzrostl zájem o 97 %

Optimalizaci procesů ve firmě, zvyšování efektivity a produktivity zaměstnanců a pomoc s rozhodováním při zavádění RPA. To všechno umí task mining. Skoro nikdo ho...

Produktový manažer v Pipedrive: Nejlepší výsledky máme díky svobodě a firemní kultuře

Produktový manažer má ve vývojářské firmě obzvlášť důležitou úlohu. Často řeší konkrétní problémy, které se týkají nejdůležitější složky celého byznysu: potřeb a spokojenosti zákazníků....

Inovátoři, hlaste se! Zbývá týden do uzávěrky Hack 2 Normal hackathonu

Vylepšení zdravotní péče a byznysového prostředí po skončení pandemie. To je téma víkendového hackathonu Hack 2 Normal, který odstartuje už příští pátek 14. května. ...

Martin Felcman a Martin Matuš (Productboard): Pracujeme jako Sherlock Holmes

Jak souvisí práce produktového manažera s detektivní činností? V čem je jeho největší hodnota a kdy by se měl do vývoje nového produktu zapojit?...

Produktový manažer: Jak bych to vysvětlil své mámě?

Role, která tu byla už dávno a která dnes zažívá obrodu. Digitalizace světa vytváří potřebu vzniku nových rolí, které ale mají základy ve světě...