fbpx
- Reklama -
Domů 🎧🎤Podcasty 🎧🎤Jan Huml (Securitas ČR): Zjistili jsme, že termokamery mají pro lidi významný...

🎧🎤Jan Huml (Securitas ČR): Zjistili jsme, že termokamery mají pro lidi významný psychologický efekt

Průmyslové kamery, které se nachází všude kolem nás ve veřejných i soukromých prostorách, už neslouží jen k prostému přenosu obrazu na monitory dispečerů a hlídačů. Díky umělé inteligenci a neuroanalýze dokáží daleko více. O tom jsme se bavili v dalším Digibiz podcastu s CTO Securitas ČR Janem Humlem.

Agentura Securitas patří k předním globálním lídrům v oblasti bezpečnosti. Na českém trhu působí už téměř 30 let a dnes do jejího fungování čím dál více promlouvají moderní technologie. K těm patří hlavně umělé inteligence nebo neuronové sítě. Zejména pak v oblasti průmyslových kamer, které už neslouží jen k prostému přenosu obrazu na monitory dispečerů.

“Kamera pracující s neuroanalýzou dokáže rozpoznat lidi, jízdní kola, směr pohybu konkrétního objektu, ale dokážete jim nadefinovat i spoustu jiných věcí jako například střelné zbraně,” vypočítává v dalším z Digibiz podcastů CTO Securitas ČR Jan Huml.

Ta nedávno představila novou generaci služby s názvem Remote Video Solutions, která pro střežení objektů využívá systém inteligentních kamer s reproduktory napojený na dispečink Securitas Operation Center. Součástí nové služby je také integrace kontroly přístupů do objektu. Spolehlivě zastřeženého areálu tak lze docílit i bez pracovníků fyzické ostrahy.

“Stroji je jedno, jestli sleduje 20, 50, 300 nebo 600 kamer,” vysvětluje Huml a dodává, že z pohledu B2B neslouží inteligentní kamery jen pro zvýšení bezpečnosti.

“Jsme schopni použít kamerový systém, abychom mohli říct, jakou máte obsazenost pracoviště, jakou máte obsazenost jednotlivých částí prodejny, případně parkovacích ploch.”

- Reklama -

Termokamery na vzestupu

Horkým tématem letošního roku souvisejícího s globální pandemií se staly termální kamery. Securitas pociťuje enormní zvýšení poptávky po těchto kamerách, Huml ale upozorňuje, že firmy se na jejich implementaci dívají hlavně z pohledu rozpočtu a ne z pohledu toho, co vše by jim kamerový systém měl přinést.

Na druhou stranu potvrzuje, že termální kamery dokáží znatelně zvýšit bezpečnost objektu i díky jednomu dříve skrytému efektu.

“Vyzkoušeli jsme si, že instalace termální kamery má významný psychologický efekt. Člověk, který se ráno necítil dobře a věděl, že bude pocházet termálními kamerami, tak raději nepřišel. A člověk, který preventivně zůstává doma, zvyšuje bezpečnost celého objektu,” říká mimo jiné Huml v podcastu.

Jan Strouhal
Techbiz novinář, který má za sebou více než desetileté mediální kolečko zahrnující například Forbes, Reuters, Hospodářské noviny, Lupa.cz atd. .

Nejnovější

Petr Povolný (Konica Minolta): přechod k paperless často pro firmy znamená bolestný proces sebepoznání

Paperless firmy zatím neexistují. I když ty menší zvládnou minimalizovat vznik papírových dokumentů a navenek komunikují digitálně, nejsou na světě samy.

Budoucnost kamenných prodejen: Jak dostat zákazníky zpátky do obchodů?

Se změnou nákupního chování zákazníků vlivem pandemie koronaviru a karanténních opatření s tím spojených si řada kamenných obchodů klade otázku, jak svým...

Datová analytika v praxi: Na VŠE začali exkluzivně vzdělávat profesní magistry

Vzdělání propojené se zkušenostmi z praxe. Přesně to chybí čerstvě vystudovaným datovým analytikům v Čechách. Změnit by to mohla nová expertní platforma...

Průzkum: České firmy zaspaly a dohánějí až 14letý dluh vůči digitalizaci

Pro firmy v Česku jsou nové IT technologie prioritou. I přesto jejich implementace postupuje velmi pomalu. Důkladnou prověrkou pro podnikové IT byla jarní...

Obchody v okolních státech hlídají dodržování nošení roušek daleko důsledněji, říká Ondřej Vaněk z Blindspotu

Chytrá platforma Macula umí rozpoznat, zda má člověk správně nasazenou roušku a zda dodržuje bezpečnostní odstup od ostatních. Česká firma Blindspot Solutions...