fbpx
[the_ad_group id="279"]
DomůAktuálněIBM se kompletně transformuje. Zaměří se na správu hybridního cloudu a využije...

IBM se kompletně transformuje. Zaměří se na správu hybridního cloudu a využije firmu Red Hat

Šéf IBM Arvind Krishna uvedl, že vynaloží veškeré své usilí na transformaci firmy, která se chce nově zaměřit na správu hybridního cloudu. Klíčovou roli má sehrát firma Red Hat, kterou IBM koupilo před dvěma lety.

Když technologický gigant IBM minulý měsíc oznámil, že rozvíjí své aktivity v oblasti infrastrukturních služeb, dávalo to tušit, že společnost přechází na hybridní cloud. Teď je situace daleko jasnější. Šéf firmy Arvind Krishna totiž v rozhovoru pro americkou televizi CNBC uvedl, že chce vynaložit veškeré úsilí na transformaci firmy v dodavatele služeb zabývajícího se hybridním cloudem. 

To znamená, že místo toho, aby se IBM primárně snažilo prodávat svou vlastní infrastrukturu nebo softwarové služby – i když to bude nadále dělat – bude se soustředit na větší využití open source společnosti Red Hat, která má vývojové centrum v Brně a IBM ji za 34 miliard dolarů koupilo před dvěma lety, aby pomohlo zákazníkům spravovat jejich hybridní prostředí bez ohledu na jejich lokaci. A to buď ve formě nadstandardně placených on premis služeb nebo ve spolupráci s veřejnými poskytovateli cloudu.

Krishna na akvizici Red Hatu pohlíží jako na klíčovou část strategické přeměny firmy, která má za cíl si ukrojit co největší podíl na bilionovém trhu správy hybridního cloudu.

Šéf IBM Arvind Krishna. Foto: IBM

“Akvizice Red Hatu nám přinesla technologii, na které můžeme stavět cloudové platformy na základech open source a na základě výběru řešení samotnými firmami. Akvizice nám dodává palivo k tomu učinit další krok, mnohem větší krok směrem k vyčlenění správy infrastrukturních služeb. Zbytek firmy se může zcela soustředit na hybridní cloud a umělou inteligenci,” řekl šéf IBM Krishna pro CNBC.

Uvědomuje si, že Microsoft a Amazon jsou velcí hráči na trhu s cloudem, ale nepohlíží na ně jako na konkurenty. Spíše je v rámci nového přístupu vidí jako partnery. 

“V hybridním světě je otázkou, v jakém prostředí chce klient fungovat. Může vše nechat běžet na Amazonu. Nebo v prostředí Microsoftu. Může si vybrat i IBM nebo on premis služby,” dodal s tím, že věří, že Red Hat se v tomto stane takovým lepidlem a umožní klientům jednotné řízení své komplexity. 

Krišna si také uvědomuje, že transformace není jen o technologiích, ale vyžaduje i posun ve firemní kultuře. Podobně jako to musel udělat Satya Nadella, když v roce 2014 nastoupil do čela Microsoftu. A stejně jako Nadella v Microsofu byl Krishna do čela IBM povýšen, nepřišel tedy z venku. Chápe proto, jak jsou věci ve firmě zaběhlé a ví, že pokud chce uspět, musí tyto tradiční procesní vazby ve firmě s 350 tisíci zaměstnanci po celém světě změnit.

Nejnovější

Michal Franek (UltimateSuite): Po task miningu je ve světě velký hlad, jen v USA vzrostl zájem o 97 %

Optimalizaci procesů ve firmě, zvyšování efektivity a produktivity zaměstnanců a pomoc s rozhodováním při zavádění RPA. To všechno umí task mining. Skoro nikdo ho...

Produktový manažer v Pipedrive: Nejlepší výsledky máme díky svobodě a firemní kultuře

Produktový manažer má ve vývojářské firmě obzvlášť důležitou úlohu. Často řeší konkrétní problémy, které se týkají nejdůležitější složky celého byznysu: potřeb a spokojenosti zákazníků....

Inovátoři, hlaste se! Zbývá týden do uzávěrky Hack 2 Normal hackathonu

Vylepšení zdravotní péče a byznysového prostředí po skončení pandemie. To je téma víkendového hackathonu Hack 2 Normal, který odstartuje už příští pátek 14. května. ...

Martin Felcman a Martin Matuš (Productboard): Pracujeme jako Sherlock Holmes

Jak souvisí práce produktového manažera s detektivní činností? V čem je jeho největší hodnota a kdy by se měl do vývoje nového produktu zapojit?...

Produktový manažer: Jak bych to vysvětlil své mámě?

Role, která tu byla už dávno a která dnes zažívá obrodu. Digitalizace světa vytváří potřebu vzniku nových rolí, které ale mají základy ve světě...