fbpx
Domů Aktuálně IBM se kompletně transformuje. Zaměří se na správu hybridního cloudu a využije...

IBM se kompletně transformuje. Zaměří se na správu hybridního cloudu a využije firmu Red Hat

Šéf IBM Arvind Krishna uvedl, že vynaloží veškeré své usilí na transformaci firmy, která se chce nově zaměřit na správu hybridního cloudu. Klíčovou roli má sehrát firma Red Hat, kterou IBM koupilo před dvěma lety.

Když technologický gigant IBM minulý měsíc oznámil, že rozvíjí své aktivity v oblasti infrastrukturních služeb, dávalo to tušit, že společnost přechází na hybridní cloud. Teď je situace daleko jasnější. Šéf firmy Arvind Krishna totiž v rozhovoru pro americkou televizi CNBC uvedl, že chce vynaložit veškeré úsilí na transformaci firmy v dodavatele služeb zabývajícího se hybridním cloudem. 

To znamená, že místo toho, aby se IBM primárně snažilo prodávat svou vlastní infrastrukturu nebo softwarové služby – i když to bude nadále dělat – bude se soustředit na větší využití open source společnosti Red Hat, která má vývojové centrum v Brně a IBM ji za 34 miliard dolarů koupilo před dvěma lety, aby pomohlo zákazníkům spravovat jejich hybridní prostředí bez ohledu na jejich lokaci. A to buď ve formě nadstandardně placených on premis služeb nebo ve spolupráci s veřejnými poskytovateli cloudu.

Krishna na akvizici Red Hatu pohlíží jako na klíčovou část strategické přeměny firmy, která má za cíl si ukrojit co největší podíl na bilionovém trhu správy hybridního cloudu.

Šéf IBM Arvind Krishna. Foto: IBM

“Akvizice Red Hatu nám přinesla technologii, na které můžeme stavět cloudové platformy na základech open source a na základě výběru řešení samotnými firmami. Akvizice nám dodává palivo k tomu učinit další krok, mnohem větší krok směrem k vyčlenění správy infrastrukturních služeb. Zbytek firmy se může zcela soustředit na hybridní cloud a umělou inteligenci,” řekl šéf IBM Krishna pro CNBC.

- Reklama -

Uvědomuje si, že Microsoft a Amazon jsou velcí hráči na trhu s cloudem, ale nepohlíží na ně jako na konkurenty. Spíše je v rámci nového přístupu vidí jako partnery. 

“V hybridním světě je otázkou, v jakém prostředí chce klient fungovat. Může vše nechat běžet na Amazonu. Nebo v prostředí Microsoftu. Může si vybrat i IBM nebo on premis služby,” dodal s tím, že věří, že Red Hat se v tomto stane takovým lepidlem a umožní klientům jednotné řízení své komplexity. 

Krišna si také uvědomuje, že transformace není jen o technologiích, ale vyžaduje i posun ve firemní kultuře. Podobně jako to musel udělat Satya Nadella, když v roce 2014 nastoupil do čela Microsoftu. A stejně jako Nadella v Microsofu byl Krishna do čela IBM povýšen, nepřišel tedy z venku. Chápe proto, jak jsou věci ve firmě zaběhlé a ví, že pokud chce uspět, musí tyto tradiční procesní vazby ve firmě s 350 tisíci zaměstnanci po celém světě změnit.

Nejnovější

🎧🎤Filip Černý (Kogi CON): Motorem rozvoje digiskills u zaměstnanců by se teď měly stát odbory

Další podcast serveru Digibiz jsme věnovali dopadu pandemie na firemní kulturu v prostředí home office, ale také rozvoji digitálních dovedností zaměstnanců. Hostem byl Filip...

🎧🎤Jitka Chizzola (D.A.S. pojišťovna): Pro digitalizaci škodních spisů vyvíjíme už deset let vlastní software

Jak probíhá digitální transformace v ta konzervativním oboru, jako je právo? O tom jsme se v dalším Digibiz podcastu bavili s dlouholetou šéfkou české...

Adastra oceněna v rámci prestižní soutěže Českých 100 nejlepších

Adastra získala prestižní ocenění v rámci 25. ročníku soutěže Českých 100 nejlepších. V oborové kategorii Informační a komunikační technologie se zařadila po bok společností,...

🎧🎤 Jiří Malíček (Rockwell Automation): Nevěřím, že se dožijeme plně automatizované výroby ve firmách

Další podcast serveru Digibiz.cz jsme věnovali nejen automatizaci a robotizaci ve výrobě, ale také tomu, jak výrobní firmy dnes pracují s daty. Hostem byl...

Khalid Husseini (EmbedIT): Komfort klienta je motorem současného technologického vývoje všech aplikací a služeb

Vše na mobilu, uživatelská rychlost a jednoduchost jsou podle Khalida Husseiniho hlavními požadavky na služby EmbedITu, IT divize globální skupiny Home Credit. Hlavní podíl...