fbpx
Středa, 27 května, 2020
Domů Aktuálně Čínská Alibaba investuje miliardy do cloudu. Chce dohnat Microsoft i Amazon

Čínská Alibaba investuje miliardy do cloudu. Chce dohnat Microsoft i Amazon

Firma, kterou založil nejbohatší Číňan Jack Ma, je v cloudu silná ve své domovské zemi, ráda by ale ale více prosadila v zahraničí. 

Čínská e-commerce platforma Alibaba miliardáře Jacka Ma  na začátku týdne uvedla, že v následujících tech letech hodlá investovat více než 28 miliard dolarů (v přepočtu dle aktuálního kurzu jde o 710 miliard korun). Dává tím najevo, že cloudová infrastruktura pro tohoto e-commerce giganta v rámci budoucího růstu klíčová.

Peníze zamíří hlavně do zmiňované infrastruktury a technologií spojených s jejím provozem jako jsou servery, čipy i celé sítě. Alibaba k tomu dodala, že současná pandemická krize rozhodnutí nijak neohrozila, naopak jej urychlila.

„Cloud se pro alibabu v budoucnu stane hlavním byznysem“

“Pandemie přinesla dodatečné napětí do všech sektorů ekonomiky, ale také nás vede k tomu, abychom se více zaměřili na digitální ekonomiku,” uvedl prezident Alibaba Cloud Intelligence Jeff Čang v tiskovém prohlášení.

Alibaba se řadí k největšímu poskytovateli cloudových řešení v Číně, ovšem z globálního pohledu je stále v závěsu za americkými firmami Microsoft a Amazon, uvádí Synergy Search.

- Reklama -

Alibaba se ale nevzdává a v poslední době je čím dál více vidět, že se na cloud soustředí a že ji vidí jako klíčovou oblast pro svůj další rozvoj. A to i přes to, že nyní ji cloudové služby tvoří jen zhruba 7 procent z celkových příjmů.

“Myslím si, že cloud se pro Alibabu v budoucnu stane hlavním byznysem,” uvedl už před dvěma lety v rozhovoru pro CNBC šéf a předseda představenstva firmy Daniel Čang.

V tomto týdnu ohlášená investice firmě pomůže rozšířit své produkty a s nimi počty klientů zejména na zahraničních trzích. Zde se střetne hlavně s Amazonem a Microsoftem. V Číně má ale také svého rivala, v posledních letech ji šlape na paty čínská e-commerce platforma JD.com.

SourceAlibaba
- Reklama -

Nejnovější

Stroje potřebují více a více komunikovat aneb Proč se Průmysl 4.0 neobejde bez 5G

Extenzivní požadavky na komunikaci mezi technickými zařízeními a Internet věcí výrazně promění průmysl, logistiku i další odvětví hospodářství. K tomu je však...

🎤🎧 Podcast s Tomášem Rutrlem (Komix): Pojďme znovu zavést otevřený dialog mezi státní správou a IT průmyslem

Umíte si představit, že když se na ročním projektu zpozdíte s dodáním o tři týdny, dostanete jen polovinu domluvené ceny? U státních...

Giuliano Giannetti (Revolt BI): Největší zájem o datové služby přichází z retailu

Optimalizují sklady v řádech miliard korun, dokážou predikovat vývoj německého automobilového trhu, pomáhají s odstraňováním vizuálního smogu v Praze. Tým analytiků z...

Case study: Ve Volkswagen Financial Services vsadili na softwarové roboty, ušetří až 160 dní během měsíce

Volkswagen Financial Services uvedl v Česku dalšího robota pomáhajícího s administrativou kolem odkladů splátek. Spolu s dalšími 21 robotickými procesy šetří 1300...

Blindspot přináší inteligentní platformu pro plánování směn. Ta minimalizuje riziko nákazy koronavirem

S pomocí s rozpisem služeb a plánováním směn přichází Blindspot Solutions, člen skupiny Adastra Group. Chytrá platforma Schedulee minimalizuje riziko nákazy zaměstnanců...