fbpx
Domů Aktuálně Čínská Alibaba investuje miliardy do cloudu. Chce dohnat Microsoft i Amazon

Čínská Alibaba investuje miliardy do cloudu. Chce dohnat Microsoft i Amazon

Firma, kterou založil nejbohatší Číňan Jack Ma, je v cloudu silná ve své domovské zemi, ráda by ale ale více prosadila v zahraničí. 

Čínská e-commerce platforma Alibaba miliardáře Jacka Ma  na začátku týdne uvedla, že v následujících tech letech hodlá investovat více než 28 miliard dolarů (v přepočtu dle aktuálního kurzu jde o 710 miliard korun). Dává tím najevo, že cloudová infrastruktura pro tohoto e-commerce giganta v rámci budoucího růstu klíčová.

Peníze zamíří hlavně do zmiňované infrastruktury a technologií spojených s jejím provozem jako jsou servery, čipy i celé sítě. Alibaba k tomu dodala, že současná pandemická krize rozhodnutí nijak neohrozila, naopak jej urychlila.

„Cloud se pro alibabu v budoucnu stane hlavním byznysem“

“Pandemie přinesla dodatečné napětí do všech sektorů ekonomiky, ale také nás vede k tomu, abychom se více zaměřili na digitální ekonomiku,” uvedl prezident Alibaba Cloud Intelligence Jeff Čang v tiskovém prohlášení.

Alibaba se řadí k největšímu poskytovateli cloudových řešení v Číně, ovšem z globálního pohledu je stále v závěsu za americkými firmami Microsoft a Amazon, uvádí Synergy Search.

- Reklama -

Alibaba se ale nevzdává a v poslední době je čím dál více vidět, že se na cloud soustředí a že ji vidí jako klíčovou oblast pro svůj další rozvoj. A to i přes to, že nyní ji cloudové služby tvoří jen zhruba 7 procent z celkových příjmů.

“Myslím si, že cloud se pro Alibabu v budoucnu stane hlavním byznysem,” uvedl už před dvěma lety v rozhovoru pro CNBC šéf a předseda představenstva firmy Daniel Čang.

V tomto týdnu ohlášená investice firmě pomůže rozšířit své produkty a s nimi počty klientů zejména na zahraničních trzích. Zde se střetne hlavně s Amazonem a Microsoftem. V Číně má ale také svého rivala, v posledních letech ji šlape na paty čínská e-commerce platforma JD.com.

SourceAlibaba

Nejnovější

Aplikace FaceUp.com: Mladý český podnikatel si se spolužáky podmanil školy z celého světa

Když mu bylo šestnáct let, spolu se spolužáky z brněnského gymnázia vymyslel projekt Nenech to být a aplikaci FaceUp.com. Chtěli bojovat proti...

Hodnota dat spočívá v jejich využití. Otevřete je všem, doporučují experti konference Primetime for Big Data

Jak využívat data a jak je naplno zhodnotit? O tom diskutovali odborníci v rámci online konference Primetime for Big Data. Nechyběl mezi...

Vědec Tomáš Mikolov: Češi se zbytečně podceňují, pracuji na opravdovém umělém životě

Tomáš Mikolov patří k české vědecké špičce v oblasti umělé inteligence (AI). Během své kariéry už stihl pracovat pro Google, Facebook nebo...

Robot lepší člověka. Většina lidí věří, že jejich mentální zdraví dokážou lépe podpořit technologie než člověk

Studie společnosti Oracle ukazuje, že pandemie koronaviru negativně ovlivnila mentální zdraví 78 % světové pracovní síly. 76 % respondentů průzkumu se proto...

Nemusíte nutně prodávat elektroniku, abyste zabodovali v onlinu, zní z Brašnářství Tlustý

České Brašnářství Tlustý se rozhodlo jít se svou kůží na online trh. Digitalizace tradičnímu odvětví jako je kožedělnictví sluší a hlavně pomáhá....