fbpx
[the_ad_group id="279"]
DomůAktuálněČeský výrobce hologramů IQ Structures vyvinul odolnou ochranu dokladů proti padělání

Český výrobce hologramů IQ Structures vyvinul odolnou ochranu dokladů proti padělání

Nový přístup k ochraně osobních dokladů proti padělání vyvinula česká společnost IQ Structures. Tzv. Národní koncept využívá unikátní holografickou technologii a propojení všech hlavních ochranných prvků do jednoho. O bezpečnostní prvky z dílny českých vědců mají zájem i zahraniční národní banky pro ochranu bankovek a cenin.

“Padělatelé dokladů se učí rychle. Pro vlády je nezbytné, aby si před nimi udržely náskok. Národní koncept představuje řešení, které nelze napodobit. Výrazně zvyšuje zabezpečení dokladů proti padělání, a tedy i ochranu jejich držitelů. Zároveň pomáhá příslušným orgánům jednoduše a jednoznačně odlišit originál od falzifikátu,” říká ředitel společnosti IQ Structures Petr Franc s tím, že o zavedení těchto ochranných prvků pro doklady, bankovky a jiné ceniny firma jedná s desítkami zemí po celém světě.

Národní koncept sdružuje všechny důležité ochranné prvky – bezpečnostní i UV tisk, opticky proměnlivé barvy, hologramy a další – do komplexního bezpečnostního vizuálu. Ten může přecházet například z občanského průkazu přes cestovní pas až na řidičský průkaz. Součástí jsou i transparentní a kovové hologramy IQ proID, chránící veškeré údaje na přední i zadní straně dokladu, což zvyšuje odolnost proti padělání.

Ve vývojovém centru IQ Structures působí vědci, technici i výtvarní experti, kteří vytvářejí snadno rozpoznatelné holografické efektyextrémně odolné proti padělání. Hologramy IQ Structures pravidelně vítězí v nejprestižnější světové soutěži IHMA Excellence in Holography Award. Technologie IQ proID, na níž je Národní koncept založen, loni obdržela hlavní cenu za inovaci zabezpečení dokladů v soutěži Government Security Awards 2019. 

“Naše nejnovější technologie budou součástí expozice ‘České poklady’ v rámci národního pavilonu na EXPO 2021 v Dubaji. Vybrané unikáty představíme už v září na Týdnu inovací v Praze,” upozorňuje Franc. 

Firmy podnikají, výzkum dodává služby

Kromě vývoje hologramů se IQ Structures věnuje i výrobě mikro a nanostrukturované optiky Nanoptiqs. Ta se využívá ve svítidlech, senzorech, v předních světlometech a zadních lampách automobilů, v interním osvětlení atd. 

Program Inovačních voucherů mohou pro podporu podnikání využít i další začínající podnikatelé ve Středočeském kraji. Je otevřený a nabízí možnost získat rychle až půl milionu korun na zahájení či zintenzivnění inovačních aktivit. Více o programu je na www.s-ic.cz. K dispozici bude i na expozici inovátorů Středočeského kraje na veletrhu Týden inovací ČR 29. září 2020 ve Fóru Karlín Praha.

Výzkum a vývoj inovací IQ Structures finančně podpořilo Středočeské inovační centrum, příspěvková organizace Středočeského kraje, jejímž cílem je utvářet partnerství mezi komerční a akademickou sférou. Středočeský kraj vytvořil program Inovačních voucherů, jednorázových finanční dotací na spolupráci s výzkumnou nebo akademickou institucí. 

“Zatímco se firmy mohou plně soustředit na podnikání, výzkumná organizace dodá služby potřebné pro inovace,” přibližuje Business Innovation Manager Středočeského inovačního centra Jakub Hudec. Kraj podle něj takto za pět let podpořil přes sto malých a středních podniků ve středních Čechách.

Nejnovější

Michal Franek (UltimateSuite): Po task miningu je ve světě velký hlad, jen v USA vzrostl zájem o 97 %

Optimalizaci procesů ve firmě, zvyšování efektivity a produktivity zaměstnanců a pomoc s rozhodováním při zavádění RPA. To všechno umí task mining. Skoro nikdo ho...

Produktový manažer v Pipedrive: Nejlepší výsledky máme díky svobodě a firemní kultuře

Produktový manažer má ve vývojářské firmě obzvlášť důležitou úlohu. Často řeší konkrétní problémy, které se týkají nejdůležitější složky celého byznysu: potřeb a spokojenosti zákazníků....

Inovátoři, hlaste se! Zbývá týden do uzávěrky Hack 2 Normal hackathonu

Vylepšení zdravotní péče a byznysového prostředí po skončení pandemie. To je téma víkendového hackathonu Hack 2 Normal, který odstartuje už příští pátek 14. května. ...

Martin Felcman a Martin Matuš (Productboard): Pracujeme jako Sherlock Holmes

Jak souvisí práce produktového manažera s detektivní činností? V čem je jeho největší hodnota a kdy by se měl do vývoje nového produktu zapojit?...

Produktový manažer: Jak bych to vysvětlil své mámě?

Role, která tu byla už dávno a která dnes zažívá obrodu. Digitalizace světa vytváří potřebu vzniku nových rolí, které ale mají základy ve světě...