fbpx
- Reklama -
Domů Aktuálně Český výrobce hologramů IQ Structures vyvinul odolnou ochranu dokladů proti padělání

Český výrobce hologramů IQ Structures vyvinul odolnou ochranu dokladů proti padělání

Nový přístup k ochraně osobních dokladů proti padělání vyvinula česká společnost IQ Structures. Tzv. Národní koncept využívá unikátní holografickou technologii a propojení všech hlavních ochranných prvků do jednoho. O bezpečnostní prvky z dílny českých vědců mají zájem i zahraniční národní banky pro ochranu bankovek a cenin.

“Padělatelé dokladů se učí rychle. Pro vlády je nezbytné, aby si před nimi udržely náskok. Národní koncept představuje řešení, které nelze napodobit. Výrazně zvyšuje zabezpečení dokladů proti padělání, a tedy i ochranu jejich držitelů. Zároveň pomáhá příslušným orgánům jednoduše a jednoznačně odlišit originál od falzifikátu,” říká ředitel společnosti IQ Structures Petr Franc s tím, že o zavedení těchto ochranných prvků pro doklady, bankovky a jiné ceniny firma jedná s desítkami zemí po celém světě.

Národní koncept sdružuje všechny důležité ochranné prvky – bezpečnostní i UV tisk, opticky proměnlivé barvy, hologramy a další – do komplexního bezpečnostního vizuálu. Ten může přecházet například z občanského průkazu přes cestovní pas až na řidičský průkaz. Součástí jsou i transparentní a kovové hologramy IQ proID, chránící veškeré údaje na přední i zadní straně dokladu, což zvyšuje odolnost proti padělání.

Ve vývojovém centru IQ Structures působí vědci, technici i výtvarní experti, kteří vytvářejí snadno rozpoznatelné holografické efektyextrémně odolné proti padělání. Hologramy IQ Structures pravidelně vítězí v nejprestižnější světové soutěži IHMA Excellence in Holography Award. Technologie IQ proID, na níž je Národní koncept založen, loni obdržela hlavní cenu za inovaci zabezpečení dokladů v soutěži Government Security Awards 2019. 

“Naše nejnovější technologie budou součástí expozice ‘České poklady’ v rámci národního pavilonu na EXPO 2021 v Dubaji. Vybrané unikáty představíme už v září na Týdnu inovací v Praze,” upozorňuje Franc. 

Firmy podnikají, výzkum dodává služby

Kromě vývoje hologramů se IQ Structures věnuje i výrobě mikro a nanostrukturované optiky Nanoptiqs. Ta se využívá ve svítidlech, senzorech, v předních světlometech a zadních lampách automobilů, v interním osvětlení atd. 

- Reklama -

Program Inovačních voucherů mohou pro podporu podnikání využít i další začínající podnikatelé ve Středočeském kraji. Je otevřený a nabízí možnost získat rychle až půl milionu korun na zahájení či zintenzivnění inovačních aktivit. Více o programu je na www.s-ic.cz. K dispozici bude i na expozici inovátorů Středočeského kraje na veletrhu Týden inovací ČR 29. září 2020 ve Fóru Karlín Praha.

Výzkum a vývoj inovací IQ Structures finančně podpořilo Středočeské inovační centrum, příspěvková organizace Středočeského kraje, jejímž cílem je utvářet partnerství mezi komerční a akademickou sférou. Středočeský kraj vytvořil program Inovačních voucherů, jednorázových finanční dotací na spolupráci s výzkumnou nebo akademickou institucí. 

“Zatímco se firmy mohou plně soustředit na podnikání, výzkumná organizace dodá služby potřebné pro inovace,” přibližuje Business Innovation Manager Středočeského inovačního centra Jakub Hudec. Kraj podle něj takto za pět let podpořil přes sto malých a středních podniků ve středních Čechách.

Nejnovější

Petr Povolný (Konica Minolta): přechod k paperless často pro firmy znamená bolestný proces sebepoznání

Paperless firmy zatím neexistují. I když ty menší zvládnou minimalizovat vznik papírových dokumentů a navenek komunikují digitálně, nejsou na světě samy.

Budoucnost kamenných prodejen: Jak dostat zákazníky zpátky do obchodů?

Se změnou nákupního chování zákazníků vlivem pandemie koronaviru a karanténních opatření s tím spojených si řada kamenných obchodů klade otázku, jak svým...

Datová analytika v praxi: Na VŠE začali exkluzivně vzdělávat profesní magistry

Vzdělání propojené se zkušenostmi z praxe. Přesně to chybí čerstvě vystudovaným datovým analytikům v Čechách. Změnit by to mohla nová expertní platforma...

Průzkum: České firmy zaspaly a dohánějí až 14letý dluh vůči digitalizaci

Pro firmy v Česku jsou nové IT technologie prioritou. I přesto jejich implementace postupuje velmi pomalu. Důkladnou prověrkou pro podnikové IT byla jarní...

Obchody v okolních státech hlídají dodržování nošení roušek daleko důsledněji, říká Ondřej Vaněk z Blindspotu

Chytrá platforma Macula umí rozpoznat, zda má člověk správně nasazenou roušku a zda dodržuje bezpečnostní odstup od ostatních. Česká firma Blindspot Solutions...